"Zaklęty Ptak"
To był wyjątkowy wieczór. El-muzyka zabrzmiała w „Teatralnym Spichlerzu” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Na zaproszenie olsztyńskiej aktorki Marty Andrzejczyk zagraliśmy multimedialny recital. Ze sceny płynęła muzyka do widowiska „Zaklęty Ptak”, którego premiera odbyła się w czerwcu 2011 r., a na ekranie towarzyszyła nam w wersji filmowej Pracownia Tańca Współczesnego „Pryzmat”. To był swoisty eksperyment, który został życzliwie przyjęty przez publiczność, której dziękujemy za przybycie. Na zakończenie wieczoru publiczność otrzymała od nas mikołajkowy prezent - nasz album CD „Tysiące Wigilii - Kolędy polskie”.

Patronat medialny objęły: Radio Planeta Olsztyn, portal olsztyn24 (gazeta on-line).
Specjalne podziękowanie kierujemy do Karola Ejmonta z Miejskiego Ośrodka Kultury.Przysłane (na nasz adres) komentarze:

* * *
Nie przepadam za muzyką elektroniczną , ale z sympatii do Eli i Andrzeja Mierzyńskich udałem się na ich koncert w „Spichlerzu” (Olsztyn 05.12.2011 r.). I nie żałuję. Tak jak zawsze Andymian zaskoczył mnie nie tylko muzyką, ale i pomysłem na koncert. Wyświetlane realizacje ruchowe i plastyczne pięknie dopełniały muzykę. A w muzyce Andrzeja zaskoczyło mnie bogactwo pomysłów rytmicznych i melodycznych orientalnych w swym charakterze, które w połączeniu z mistrzowskim wykorzystaniem instrumentarium elektronicznego i integralnym ujęciem wokalu Eli, sprawiło że stworzył się feeryczny koloryt dźwięków pełnych egzotycznego czaru i atmosfery wschodnich baśni i tajemniczych krain. Trochę mi brakowało pogłębionego brzmienia basowego, ale za to chyba należy winić skromne warunki akustyczne. W sumie, koncert sprawił, że jak tylko mi się uda dotrzeć do płyty, z radością posłucham tej muzyki ponownie. I będę się delektował detalami oraz smaczkami muzycznymi, których w tej muzyce jest wiele.
                                                                                                                                      Ryszard Myśliwiec
                                                                                                         Wykładowca w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie

* * *
Na koncert do „Spichlerza” zaprosił mnie przyjaciel. Po tym koncercie nie spodziewałam się niczego nowego. I przeżyłam totalne zaskoczenie. Bo okazało się, że trafiłam na multimedialne wydarzenie. Z jednej strony feeria dźwięków wokalno-instrumentalnych, z drugiej strony - barwne, i czasami zaskakujące, dopełnienie muzyki tańcem i formami figuratywnymi. Co prawda, wyświetlanymi na ekranie - ale świetnie wkomponowujące się w całość. Do tego, miałam wrażenie, że wykonawcy i słuchacze to jedna rodzina. Wspaniała atmosfera wspólnotowa pogłębiała emocje, które dostarczały dźwięki i obrazy. Na takim koncercie warto było być. Od dzisiaj dla mnie, muzyka elektroniczna to nie tylko uwielbiany przez mojego Tatę J.M. Jarre, ale i Andymian. Bardzo ciekawa jestem jego płyt. Przyjaciel, z którym byłam na koncercie, obiecał mi je udostępnić. Już zacieram ręce (uszy).
                                                                                                                                               Sylwana

* * *
Do multiprezentacji w przedstawianiu swojej muzyki Andymian (Andrzej Mierzyński) zdążył nas przyzwyczaić. Ale wciąż zaskakuje. Tak było i tym razem. Wschodnie klimaty muzyczne i obrazy ruchome, jak najbardziej polskie, oraz interesujący wokal Elżbiety Mierzyńskiej (żeńska część Andymiana) stanowiły spójną całość. To się po prostu słyszało i widziało. To uruchomiało wyobraźnię. Cieszę się że byłem w olsztyńskim "Spichlerzu" w ten przedmikołajkowy poniedziałek. I z uwagi na skromność sali, zatęskniłem za większymi plenerami, w których muzyka tych artystów już rozbrzmiewała w letnie miesiące, w naszym mieście. Oby zabrzmiała znowu.
                                                                                                                                        Nietups z Olsztyna
Fot. Bernard Wawrzyniewicz
2011spich1 2011spich9 2011spich2
2011spich4 2011spich3 2011spich5
2011spich6 2011spich12 2011spich7
2011spich8 2011spich10 2011spich11
5 grudnia 2011 r.
Teatralny Spichlerz
2011spich13 2011spich15 2011spich14
andrzej "andymian" mierzyński  &  elżbieta mierzyńska
muzyk (syntezatory), kompozytor                       solo melodyczne (wokale), teksty

rock & electronic music from Poland
koncerty
e-mail: elamierzynska@o2.pl   amierzynski@o2.pl