Festiwal "The Day of Electronic Music"
Cekcyn - urocza miejscowość położona nad Jeziorem Cekcyńskim w Borach Tucholskich. Od pięciu lat odbywa się tam festiwal muzyki elektronicznej, którego pomysłodawcą jest duet Electronic Revival (Marcin Chmara - instr. klawiszowe i Tomasz Florek - gitary). W tym roku miałem zaszczyt uczestniczyć w koncercie na dużej scenie na plaży Jeziora Cekcyńskiego (w tym miejscu pragnę podziękować Marcinowi i Tomkowi za zaproszenie). Razem ze mną wystąpiła Ela (wokalizy).
To dwudniowa impreza, podczas której rozstrzygany jest m.in. konkurs wśród młodych twórców el-muzyki. Jury pod przewodnictwem Marka Bilińskiego wybiera laureata, który otwiera koncert główny drugiego dnia Festiwalu. W tym roku został nim Remigiusz Knapik. Ja grałem jako drugi, po nas Machine Brothers, potem Electronic Revival (gospodarze Festiwalu) i na finał gość specjalny - Władysław Komendarek, ikona polskiej el-muzyki.
Pomimo fatalnej pogody - lało prawie cały czas - przed sceną zgromadziła się spora publiczność, która i w tym roku nie zawiodła. Wiele osób przyjechało z różnych stron kraju.
Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było kupić płyty wykonawców i inne gadżety muzyczne, oraz rozgrzać się smacznymi daniami z grilla.
Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w Festiwalu "The Day of Electronic Music", gdyż poza świetną muzyką, której można było posłuchać na żywo, była to także okazja do spotkania z przyjaciółmi.

Fot. Elżbieta Mierzyńska, Marek Kwiatkowski, Paweł Starczewski
cekcyn1 cekcyn2 cekcyn3 cekcyn5
cekcyn6 cekcyn9 cekcyn10 cekcyn7
cekcyn12 cekcyn11 cekcyn8 cekcyn4
23-24 lipca 2010 r.
Cekcyn
andrzej "andymian" mierzyński  &  elżbieta mierzyńska
muzyk (syntezatory), kompozytor                       solo melodyczne (wokale), teksty

rock & electronic music from Poland
koncerty
e-mail: elamierzynska@o2.pl   amierzynski@o2.pl             

plakatcekcyn2010