Festiwal "Elektroniczny Woodstock "
Udział wzięli: Paweł Starczewski, Maciej Rzesiowski, Electronic Revival, Adam "Mr Smok" Bórkowski, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Jarosław Degórski (Yarek), Steve Schroyder

W dniach 1-3 maja w Słubicach nad Odrą odbyła się czwarta edycja festiwalu "Elektroniczny Woodstock". Było to wyjątkowe wydarzenie, dające słuchaczom możliwość m.in. uczestnictwa w tworzonej na żywo muzyce elektronicznej. Na scenie słubickiego Domu Kultury spotkało się siedmiu polskich el-muzyków. Gościem specjalnym festiwalu był Steve Schroyder, współzałożyciel legendarnej niemieckiej grupy Tangerine Dream, któremu towarzyszył niesamowity duet wokalny Alien Voices (Feliks i Kolja).

Codziennie w godzinach przedpołudniowych, wspólnie z naszymi gośćmi z Niemiec, graliśmy jam sessions, a wieczorami każdy z muzyków grał autorski koncert. Razem ze mną wystąpiła Ela (wokal).
Obszerne fragmenty naszego jamowania oraz koncerty wieczorne były bezpośrednio transmitowane drugiego dnia festiwalu przez radio internetowe MegaMuzik (podziękowania dla Roberta).
Cały materiał muzyczny grany podczas festiwalu był rejestrowany (około 16 godzin muzyki) i będzie dostępny na płytach CD i DVD.
Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak niesamowitym wydarzeniu muzycznym (tu pragnę podziękować Jarkowi i Pawłowi za zaproszenie), które było kolejnym dowodem na to, że muzycy o różnych temperamentach muzycznych, tworzący na codzień odmienne gatunki muzyki elektronicznej, wspólnie mogą stworzyć, grając na żywo, zupełnie nową jakość el-muzyki - muzyki na wysokim światowym poziomie.

a
slubice1 slubice15 slubice3 slubice5
slubice12 slubice9 slubice10 slubice11
slubice13 slubice36 slubice14 slubice7
slubice17 slubice18 slubice19 slubice20
slubice21 slubice22 slubice23 slubice24
slubice33 slubice25 slubice26 slubice27
slubice31 slubice28 slubice29 slubice30
slubice32 slubice34 slubice35 slubice37
slubice38 slubice39 slubice40 slubice41
Fot. Elżbieta Mierzyńska, Marek Michnowski, Karol Klunder
1-3 maja 2008 r.
Słubice nad Odrą
andrzej "andymian" mierzyński  &  elżbieta mierzyńska
muzyk (syntezatory), kompozytor                       solo melodyczne (wokale), teksty

rock & electronic music from Poland
koncerty
e-mail: elamierzynska@o2.pl   amierzynski@o2.pl