Koncerty

Koncertowe fotomigawki. Wybrane zdjęcia z koncertów i recitali z naszym udziałem

"Koncert Świętojański" (24 czerwca 2016 r.)

Muzyka ilustracyjna, instrumenty klawiszowe (syntezatory), fotografie i tekst - to klimatyczny wieczór z naszym Koncertem Świętojańskim, którym otworzyliśmy lato w sali pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Muzyka inspirowana „Czterema Porami Roku” A. Vivaldiego. W muzycznym dialogu z Vivaldim zagraliśmy Wiosnę i Lato. Zdjęcia ilustrujące klimat utworów wykonali: Jacek Kowalski (do tematu Wiosna) oraz Anna Wojszel i Henryk Cirut (do tematu Lato). Fotografie obrazowały to, co najpiękniejsze w naszym klimacie - czyli świeżość i energię barw wiosenno-letnich. Do zdjęć świętojańskich przed obiektywem Jacka Kowalskiego pozowały: Alicja Świder, Małgorzata Piórkowska, Ewa Mergalska, Olga Ludwiniak i Renata Kowalska. W olsztyńskich plenerach i na zdjęciach Anny Wojszel pojawiły się tancerki ze Studia Animacji Ruchowej Rytm Magdaleny Faszcza oraz młodzi aktorzy Teataru Nieskromnego. Kilometry dróg wśród warmińskich pól i łąk przemierzał z aparatem Henryk Cirut. Gospodarzem wydarzenia było Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz sprzyjające inicjatywie Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka.

"Spór lata z jesienią" (22 września 2015 r.)

Na zakończenie „Olsztyńskiego Lata Artystycznego”, w ostatnim dniu kalendarzowego lata, zagraliśmy „Spór lata z jesienią” - koncert na głos i syntezatory, inspirowany muzyką Antonio Vivaldiego. Po ubiegłorocznej premierze „Zimy” przyszła pora na kolejne pory roku. Była to muzyczna wędrówka po „Lecie” i „Jesieni”. Zagraliśmy materiał premierowy z muzycznymi cytatami Mistrza Vivaldiego. Słowo wstępne wygłosił historyk sztuki Marek Marcinkowski. Muzyce towarzyszyła prezentacja zdjęć Henryka Ciruta (lato w plenerach Warmii), Anny Wojszel (figury taneczne na ulicach i dachach Olsztyna), oraz przyjaciół z Chicago: Pawła Szubzdy (Chicago oraz jesienny las i ogród), Justyny Sykały-Zięba (impresja na temat jabłek i liści), Stanisława Kubicza (niebo, rośliny, rzeźby parkowe). Scenografią były wszechobecne jabłka oraz jabłkowe przetwory własnoręcznie wykonane przez Elżbietę, które po koncercie rozdaliśmy publiczności. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za zaproszenie oraz publiczności za obecność.

Koncert w Baszcie (11 lipca 2015 r.)

Zagraliśmy kameralny koncert w klubowej Baszcie Hotelu Krasicki przy lidzbarskim zamku, uznawanym za perłę gotyku w północnej Polsce. Muzycznie i poetycko odlecieliśmy z „Biletem Olsztyn-Chicago”. Zaprezentowaliśmy muzyczny projekt zrealizowany wspólnie z polskimi fotografikami z Chicago. Dziękujemy publiczności za emocje i za przyjemność grania na bis. Było nam miło być z Wami!

"Kraina lodu ...dlaczego?" (20 marca 2015 r.)

Pod takim tytułem zagraliśmy w sali koncertowej Miejskiego Ośrodka Kultury, mieszczącej się w zabytkowej Kamienicy Naujacka w Olsztynie. Wykonaliśmy premierową kompozycję inspirowaną „Zimą” - jedną z części „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego. Piękne słowo wstępne wygłosił historyk sztuki Marek Marcinkowski, który wprowadził publiczność w klimat od barokowych skrzypcowych dźwięków do współczesnym brzmień instrumentów klawiszowych. Naszej muzyce towarzyszyła graficzna prezentacja zimowych zdjęć Henryka Ciruta. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za zaproszenie, a publiczności za obecność.

"Bilet Olsztyn - Chicago" - projekt wylicytowany podczas 23. Finału WOŚP (30 stycznia 2015 r.)

Wśród wielu przedmiotów, wystawionych na aukcji, na rzecz 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znalazł się nasz projekt „Bilet Olsztyn-Chicago”, zrealizowany współnie z fotografikami z Chicago, pod patronatem Polskiego Radia Chicago. To miał być koncert pod hasłem „Gramy dla Jednego”, czyli jeden bilet na seans muzyczno-wizualny. Bilet wylicytowała pani Beata Bilska, dyrektor CORRECT Studium Języków Europejskich z Łodzi i dedykowała go Jolancie Dakowskiej, społecznicy z Ostródy. Wzruszona pani Jola przybyła na koncert zgrupą wolontariuszy, którzy chcieli towarzyszyć jej w odbiorze dedykacji. Całej grupie zagraliśmy 30 stycznia 2015 r. w Olsztyńskim Planetarium. To był wspaniały wieczór.

"Cztery Pory Roku Muzyki Niezależnej" (9-10 października 2014 r.)

Wystąpili: Jan Obrębowski, Manoid, Adam "Mr Smok" Bórkowski, Robert Kanaan, Katarzyna Chudzik, Elżbieta i Andrzej "Andymian" Mierzyńscy 
Koncerty były w całości inspirowane muzyką Antonio Vivaldiego i jego uznaną za genialną kompozycją „Cztery Pory Roku”. Koncert prowadzili: Robert Lesiński (Radio Olsztyn) i Elżbieta Mierzyńska, którzy przybliżyli osobowość niezwykłego muzyka i wyjaśniali, że Vivaldiego i zaproszonych artystów łączy ilustracyjność w muzyce. 9 października na scenie pod kopułą Planetarium zagrali: Jan Obrębowski z Warszawy oraz Adam „Mr Smok” Bórkowski z Poznania. Pierwsi, po cytacie utworu „Wiosna” Vivaldiego, zagrali swoją wersję tego, w jaki sposób wiosna dopada człowieka współcześnie. Muzyką stworzoną bez instrumentów klawiszowych, a przy sterze pokręteł i komputerowych ekranów, stworzyli bardzo interesujący koncert do poetyckich tekstów. Adam „Mr Smok” swoją wersją „Lata” zafundował publiczności seans psychoterapeutyczny. Muzyczny klimat, nastrój pokazywanych na kopule zdjęć, ale też wygodne wnętrze Planetarium pozwalało znakomicie się skupić nad tym, co artysta przygotował. Drugiego dnia, 10 października, swoją interpretację „Jesieni” zaprezentował Robert Kanaan z Gdańska. Jego muzyka, pełna dźwięków etno, oraz elementów rocka została oprawiona barwą wysokich tonów Katarzyny Chudzik (wokal). Również gorąco został przyjęty przez publiczność nasz koncert opisujący „Zimę”. Koncert rozpoczęliśmy i zakończyliśmy cytatem Vivaldiego, z którym stworzyliśmy duet - skrzypcom mistrza towarzyszył akompaniament na klawiszach syntezatorów oraz głos Eli. Dodatkowo rozwinięciem naszej wersji „Zimy” były teksty nie tylko o śniegu, ale też o chłodzie, który zbyt często jest między ludźmi. Do Olsztyna, specjalnie na nasze koncerty, przybyło grono fanów z Sosnowca, Katowic, Trójmiasta,Poznania, Warszawy, Lidzbarka Warmińskiego, co było dla nas miłą niespodzianką. Specjalny pokaz zdjęć, wykonanych przez Henryka Ciruta, pracownika naukowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którego pasją jest fotografia, zdobił graficznie muzykę, wzmacniając efekt odbioru. Całości dopełniły grafiki przygotowane przez Andrzeja, stosowne do każdej pory roku wyświetlane na kopule Planetarium. Wszystkie koncerty kończyły poczęstunki, w których główną rolę odegrały pomady jabłkowe. Pomysłodawcy projektu: Elzbieta i Andrzej Mierzyńscy. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Fundacja Środowisk Twórczych w Olsztynie. Partnerem wydarzenia było Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Projekt wsparły samorządy: Olsztyna i Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Patroni medialni: RadioOlsztyn, Gazeta Olsztyńska, TVP Olsztyn oraz portale muzyczne: El-Stacja, mooza, ProgRock, ProRadio, El-Dorado, Fabryka Zespołów.

"Bilet Olsztyn - Chicago" - bis (23 marca 2014 r.)

23 marca na zaproszenie Radia Zet Gold zagraliśmy na bis „Bilet Olsztyn-Chicago”, zrealizowany z udziałem fotografików - Polaków z Chicago i przy wsparciu olsztyńskiego Planetarium. Tą współpracą żyliśmy cały ubiegły rok. Teraz, w Planetarium, po raz drugi pokazaliśmy artystyczny efekt tej pracy. Po koncercie mówiono nam, że godzinny koncert minął jak chwila i chciało się, by trwał dłużej. To dla nas najlepsza ocena - dziękujemy. Dziękujemy Leszkowi Błaszkiewiczowi za panowanie nad wizualizacjami pod kopułą Planetarium

I Olsztyńskie Koncerty "Muzyka w Obrazie" (7 lutego 2014 r.)

Wystąpili: Adam "Mr Smok" Bórkowski, Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Robert Kanaan 
Takiego koncertu w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych jeszcze nie było. 7 lutego "rządziły": fotografia isyntezatory. Odbył się koncert muzyki granej na syntezatorach, inspirowanej cyklem zdjęć wyróżnionych podczas I Olsztyńskiego Przeglądu Fotografii. Pomysł, który narodził się rok temu, wykazywał duże pole do współpracy ludzi, których pasją jest fotografowanie i twórców muzyki z cechami ilustracyjnymi, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Koncert stworzył „Trójkąt Bermudzki”, jak siebie zgodnie nazwaliśmy - czyli twórcy z Gdańska, Poznania i myz Olsztyna. Adam „Mr Smok” Bórkowski, grał do sfotografowanych przez Henryka Ciruta warmińskich pagórków i wzruszał kompozycją do poranionych burzą drzew Andrzeja Grabowskiego. Zaprezentował się lirycznie, budował nastrój kradnąc duszę słuchacza na długich frazach ubarwionych odgłosami natury. Potem grał z makami Bożeny Kraczkowskiej, wielkimi jak parasole zawieszonymi nad swoją głową. Drugim wykonawcą byliśmy my - wybraliśmy do muzycznej oprawy zdjęcia silnie kontrastowe. Malarskie ujęcia drogi, pryzmy piachu i zimowy tunel drzew Michała Buszkiewicza, a zaraz potem dźwigi na budowie Galerii Warmińskiej „upolowane” przez Jacka Kowalskiego oraz rozmyte tańcem postacie w kadrze Anny Wojszel. Po lirycznym wstępie Adama byliśmy rytmicznym i szerszym w strukturze kompozycyjnej wyjściem do słuchaczy, by również przekonywać ich do niebanalnych brzmień - do muzyki niezależnej. Śpiew do pracy dźwigów, który zespoiliśmy z budującym napięcie bitem i wyłaniajacą się melodią z innego klimatu, był dla wokalu wyzwaniem. Znakomitym finałem był koncert Roberta Kanaana. Zagrał do zdjęć Marka Jankowskiego (fotografuje mazurskie pejzaże), Michała Pieściuka (przestrzeń miejskich autobusów) i Ewy Rubczewskiej (malownicze zachody słońca). Budując egzotyczne brzmienia, tworzył świetną harmonię barw. Wykorzystywał i przetwarzał głos, panował nad dźwiękiem z pełną precyzją. On też najsilniej podkreślał, że pomysł na koncert „Muzyka wObrazie”, czyli połączenie twórców dwóch dziedzin, to projekt, któremu się nie odmawia. I że nie było w tym projekcie wskazywania, kto wobec kogo jest w roli służebnej, wszyscy byliśmy w projekcie partnerami. Koncert prawadził dziennikarz radiowy Robert Lesiński. 

"Bilet Olsztyn - Chicago" (17 stycznia 2014 r.)

17 stycznia 2014 r. w Olsztynie miała miejsce premiera wyczekiwanego projektu „Bilet Olsztyn-Chicago”. Sala pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium zapełniła się publicznością błyskawicznie, część osób niezmieściła się, co może świadczyć o zainteresowaniu projektem, który rozwijał się przez prawie cały rok. Powstało 59 minut oryginalnej muzyki z tekstami inspirowanymi wymianą myśli między Polakami po dwóchstronach oceanu. Obrazy i graficzne animacje powstały z ponad 400 zdjęć (wybranych z około 2 tys.) w 12 graficznych animacjach prezentowanych na kilku ekranach pod kopułą Planetarium. Towarzyszyły im wizualizacje w technice fulldome przygotowane przez zespół pracowni multimedialnej Planetarium. Koncert prowadzili: Dariusz Naworski i Iwona Rybak - dziennikarze Radia ZetGold. Patronat specjalny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio WNVR 1030 Chicago. Ponadto uzyskaliśmy: Honorowy Patronat Prezydenta Olsztyna, patronaty internetowych portali muzycznych: ProgRock, Radio El-Stacja, Mooza, portali informacyjnych: olsztyn24, wo24, orientacja oraz największych mediów w regionie: Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn, TVP Olsztyn. Projekt wsparły firmy: Domitp (Chicago), Via Sudetica (Bolesławiec), ElSet (Olsztyn). Pomysł na scenariusz „Biletu Olsztyn-Chicago” narodził się podczas audycji w Polskim Radiu WNVR 1030 Chicago. Rozmowy na antenie z redaktor Idalią Błaszczyk wywołały zainteresowanie naszą niezależną działalnością twórczą, a to w efekcie spowodowało nawiązanie intensywnej współpracy z Polakami z Chicago. Autorami zdjęć, które zilustrowały tematycznie nasze kompozycje byli: Justyna Sykała-Zięba,Stanisław Kubicz, Jan Kryński, Łukasz Solbut. Dodatkowo cykle ich interesujących zdjęć ozdobiła malarska sekwencja fotografii grupy Glinoludy z Bolesławca, którą fotografowali Piotr Maria Rogalski i Grzegorz Matoryn. Współpartnerem w realizacji projektu było Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Dzięki tej instytucji udało się zorganizować premierę pod kopułą, tworząc muzyczno-wizualną podróż do wielkiego miasta.

Władysławowo, Ocean Park (16 sierpnia 2013 r.)

"Ocean Electro Festival". Wystąpili: Elżbieta i Andrzej "Andymian" Mierzyńscy, Electronic Revival (Marcin Chmara i Marcin Grzella) 
Nadbałtyckie Władysławowo było miejscem, gdzie rozbrzmiewała muzyka elektroniczna. „OceanElectro Festival” to było nowe cykliczne wydarzenie kulturalne. Wyjątkowość festiwalu polegała na tym, że trwał całe lato! Koncerty odbywały się w każdy piątek, w okresie od 5 lipca do 23 sierpnia, o godz. 20. Grali zarówno młodzi wykonawcy, jak i już uznani twórcy, reprezentujący różne odmiany el-muzyki: Equinoxe, Łukasz „Soundwalker” Sobczak, Aleksander Lasocki, Agaya, Maciej Braciszewski, Ania Sójkowska, Piotr Lewandowski, Marek Manowski, Adam „Mr Smok” Bórkowski, Alexandra Bryl, Elżbieta i Andrzej „Andymian”Mierzyńscy, Electronic Revival, Robert Kanaan. Koncerty odbywały się w Ocean Parku we Władysławowie na plenerowej scenie w oprawie wizualizacji iefektów świetlnych. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu był Robert Kanaan. Produkcja: FREA-art, Anna Kobiela, Gospodarz: Ocean Park Władysławowo. Wszystkie koncerty zostały zarejestrowwane na DVD.

Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków (23 czerwca 2012 r.)

Festiwal "VIII Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Wystąpili: Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Pracownia Tańca Współczesnego "Pryzmat", Steve Schroyder 
Ósma edycja „Elektronicznych Pejzaży Muzycznych” miała charakter międzynarodowy i odbyła się w podobnej scenerii jak rok temu. Scena stanęła na jednej z głównych ulic w centrum Olsztyna. Tym samym ruch samochodowy został zamknięty. Punktualnie o godz. 22.30 rozpoczęliśmy koncert współnie z Teatrem Tańca Współczesnego „Pryzmat”. Zaprezentowaliśmy muzyczne widowisko „Sen jednej nocy” (scenariusz, wokalizy: Elżbieta Mierzyńska). Choreografię przygotowały: Katarzyna Grabińska i Tatiana Asmolkova (choreografka z Rosji), a prezentację ekranową - grupa młodych filmowców. Po nas wystąpił gość specjalny - muzyk z Niemiec - Steve Schroyder, członek pierwszego składu Tangerine Dream. Koncert prowadziła aktorka i piosenkarka Marta Andrzejczyk. Ja objąłem kierownictwo artystyczne. Organizatorem koncertu był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Patronat medialny objęły: olsztyn24 (gazeta on-line),Radio Planeta FM. Podziękowania kierujemy do Karola Ejmonta z MOK i jego ekipy za świetną oprawę oświetleniowo-nagłośnieniową. Pogoda dopisała, publiczność - której dziękujemy za przybycie - również. Obszerne fragmenty koncertu zostały zarejestrowane na DVD

Międzynarodowa Noc Muzeów (19 maja 2012 r.)

Koncert "Silver Night Sounds". Wystąpili: Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Remigiusz Knapik 
Punktualnie o godz. 23 w Sali Kromera olsztyńskiego zamku rozpoczął się koncert „Silver Night Sounds”, który był ostatnim punktem bogatego progamu Międzynarodowej Nocy Muzeów. Nasz koncert połączony był z multimedialnym pokazem ekranowym, przedstawiającym filmowe fragmenty choreografii widowiska „Zaklęty Ptak” w wykonaniu Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat”. Zagraliśmy klimatyczną syntezatorową muzykę ilustracyjną, której towarzyszyły wokalizy Elżbiety z elementami melodyki Dalekiego Wschodu. Następnie wystąpił nastoletni mistrz nowoczesnej klawiatury Remigiusz Knapik. To uzdolniony licealista ze Strzegomia, który specjalizuje się w klawiszowej wersji gitarowej techniki „under-over”, uczeń Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Remik zagrał dynamiczny koncert pełen ekspresyjnych solówek. 
Dziękujemy dyrekcji Muzeum w Olsztynie oraz firmie nagłośnieniowej MAT za oprawę akustyczno-oświetleniową. Dziękujemy również publiczności, która była z nami pomimo późnej pory.

Teatralny Spichlerz (19 marca 2012 r.)

"Wstaje dzień i ja chcę to zobaczyć". 
Na zaproszenie olsztyńskiej aktorki i piosenkarki, Marty Andrzejczyk (Olsztyńska Scena Babel), wystąpiliśmy ponownie na kameralnej scenie „Teatralnego Spichlerza” (zabytkowego obiektu na olsztyńskiej Starówce). Nasz koncert był powtórką projektu „Wstaje dzień i ja chcę to zobaczyć”, którego premiera odbyła się miesiąc wcześniej pod kopułą Planetarium. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowaliśmy premierowe utwory zainspirowane rozmowami z ludźmi niewidomymi. Muzyce towarzyszyła multimedialna prezentacja. 
Specjalne podziękowania kierujemy do Marty i Adama z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie oraz do portalu Planeta FM.

Planetarium w Olsztynie (21 lutego 2012 r.)

"Wstaje dzień i ja chcę to zobaczyć". 
21 lutego był dla olsztyńskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych dniem wyjątkowym. Obchodzono 55-lecie istnienia Związku. Miejscem obchodów było olsztyńskie Planetarium, świeżo oddane po gruntownym remoncie i wyposażone w najnowocześniejszy obecnie sprzęt audiowizualny. Po części oficjalnej, w której uczestniczyli: prezydent Olsztyna, parlamentarzyści, członkowie Związku Niewidomych i licznie zgromadzona publiczność, nastąpiła część artystyczna. Pod kopułą Planetarium zagraliśmy koncert specjalnie przygotowany na tę okazję. Były to utwory premierowe, którym towarzyszyła stosowna prezentacja multimedialna wyświetlana na kopule. Projekt nosił tytuł „Wstaje dzień i ja chcę to zobaczyć”. Koncert został zarejestrowany przez olsztyńską telewizję internetową ITVOlsztyn, a relacja ukazała się na portalu olsztyn24 (gazeta on-line).

Teatralny Spichlerz (5 grudnia 2011 r.)

"Zaklęty Ptak". 
To był wyjątkowy wieczór. El-muzyka zabrzmiała w „Teatralnym Spichlerzu” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Na zaproszenie olsztyńskiej aktorki Marty Andrzejczyk zagraliśmy multimedialny recital. Ze sceny płynęła muzyka do widowiska „Zaklęty Ptak”, którego premiera odbyła się w czerwcu 2011 r., a na ekranie towarzyszyła nam w wersji filmowej Pracownia Tańca Współczesnego „Pryzmat”. To był swoisty eksperyment, który został życzliwie przyjęty przez publiczność, której dziękujemy za przybycie. Na zakończenie wieczoru publiczność otrzymała od nas mikołajkowy prezent - nasz album CD „Tysiące Wigilii - Kolędy polskie”. 
Patronat medialny objęły: Radio Planeta Olsztyn, portal olsztyn24 (gazeta on-line). 
Specjalne podziękowanie kierujemy do Karola Ejmonta z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Żabi Róg - Dom Kultury (12 listopada 2011 r.)

"Pociąg do przeszłości...". 
Tego nie spodziewaliśmy się na pewno. Sala widowiskowa Domu Kultury w malowniczej miejscowości Żabi Róg koło Morąga trzeszczała w szwach. Odbywał się tam uroczysty finał realizacji dokumentalno-artystycznego projektu „Pociąg do przeszłości - lokomotywą do przyszłości”, a w finale tego wydarzenia był nasz okolicznościowy koncert połączony z prezentacją unikatowych 400 fotografii z historycznego świata kolei - malownicze dworce, niekiedy jak pałace, kolejarze na służbie, panie w kapeluszach na peronie... Dawny klimat ilustrowała współczesna muzyka i tekst. Zestawienie dwóch światów poruszyło licznie zgromadzoną publiczność i zaskoczyło nas burzą podziękowań za wrażenia artystyczne. Dziękujemy publiczności i organizatorom, dzięki którym akcja „Uratujmy stare dworce” ma sens. Dziękujemy również ekipie nagłośnieniowo-oświetleniowej z Domu Kultury w Morągu.

Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków (25 czerwca 2011 r.)

Festiwal "VII Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Wystąpili: Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Pracownia Tańca Współczesnego "Pryzmat", Władysław "Gudonis" Komendarek 
Punktualnie o godz. 22 rozpoczęła się siódma edycja festiwalu „Elektroniczne Pejzaże Muzyczne”. Scena stanęła na ul. Dąbrowszczaków, w centrum Olsztyna. Wieczór był dość chłodny, dlatego też ucieszył nas wszystkich widok licznie zgromadzonej publiczności, która towarzyszyła nam do końca koncertu. Koncert rozpoczęliśmy widowiskiem „Zaklęty Ptak” - scenariusz, wokalizy - Elżbieta Mierzyńska. Graliśmy utwory premierowe. Razem z nami wystąpiła Pracownia Tańca Współczesnego „Pryzmat”, w choreografii Katarzyny Grabińskiej. Po nas wystąpił gość specjalny wieczoru - Władysław „Gudonis” Komendarek, ikona polskiej muzyki elektronicznej, przed laty związany z grupą rockową Exodus. Całemu show towarzyszyły efekty laserowe, świetlne i ekranowe wizualizacje. Przed koncertem wszyscy udzieliliśmy krótkiego wywiadu dla TVOlsztyn, która następnego dnia wyemitowała rzetelną filmową relację. Organizatorem koncertu był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, a patronat medialny objęły: olsztyn24 (gazeta on-line), TVOlsztyn i Radio Planeta FM. Szczególne podziękowanie kierujemy do Karola Ejmonta i jego ekipy za świetną oprawę oświetleniowo-nagłośnieniową oraz do publiczności, która pomimo chłodu przyszła nas posłuchać. Obszerne fragmenty koncertu zostały zarejestrowane na DVD i w technice HD.

Planetarium w Olsztynie (19 lutego 2011 r.)

Urodziny Mikołaja Kopernika.
Tłumy mieszkańców Olsztyna świętowały 538. urodziny Mikołaja Kopernika. „Przyjęcie” odbyło się w Planetarium i rozpoczęło się spektaklem kukiełkowym dla najmłodszych „Mikołaj Kropielnik z Olsztyna”, wystawionym przez Olsztyński Teatr Lalek. Następnymi atrakcjami tego dnia były: spektakl „Kopernik kontra Ptolemeusz”, prezentacjia multimedialna przewodnika stworzonego w ramach projektu „Kopernik Warmiakiem” Starostwa Powiatowego w Olsztynie, benefis aktora naszego Teatru, Mariana Czarkowskiego (od 14 lat wciela się w postać Mikołaja Kopernika), premiera wydanej przez Pracownię Wydawniczą „ElSet” biografii „Prywatne życie Mikołaja Kopernika” oraz spotkanie z jej autorem, dr. Jerzym Sikorskim i na zakończenie - koncert el-muzyki. Zagraliśmy specjalnie na tę okazję przygotowane utwory z wokalem i melorecytacjami Elżbiety. Muzyce towarzyszyła wizualizacja wyświetlana na kopule Planetarium. Nasz koncert był pierwszym tego rodzaju koncertem w olsztyńskim planetarium. Specjalne podziękowania kierujemy do: Eli Skóry - szefowej Pracowni Wydawniczej „ElSet”, Macieja Rytczaka - dyr. Działu Promocji Urzędu Miasta w Olsztynie, Karola Ejmonta z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Roberta Orłowskiego z Planetarium.

Zamek olsztyński (7 grudnia 2010 r.)

Spotkania zamkowe "Oko w oko".
Kolejne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kod współczesnego ruchu”, dlatego w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku królowały tego wieczoru - taniec i magia. Prowadząca spotkanie Ela Mierzyńska zaprosiła choreografa Katarzynę Grabińską oraz Kamila „Dzielnego” Dzilińskiego, mistrza artystycznej żonglerki. Spotkanie zamkowe wypełniły pokazy w wykonaniu Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat” i Kamila Dzilińskiego. Tancerki z „Pryzmatu” pokazały układy zatytułowane „512 RAM” i „Tuż za rogiem czai się pustka”. „Dzielny” zaprezentował żonglerkę świecącymi maczugami, pałeczkami, obręczą i kulami z akrylu. Wspólnie z Elżbietą (wokal) stworzyliśmy muzyczne tło dla pokazu, grając licznie zgromadzonej publiczności utwory z projektu muzycznego „Zaklęty Ptak”. Spotkanie zostało zarejestrowane i znalazło się w archiwum Muzeum. Nagłośnienie zapewnił Miejski Ośrodek Kultury. Organizatorem wieczoru było Muzeum Warmii i Mazur, a patronat medialny objęły: TVP Olsztyn, Radio Planeta, i portal olsztyn24 (gazeta on line).

Zamek olsztyński (10 września 2010 r.)

Spotkania zamkowe "Oko w oko". 
Bohaterką wieczoru była Jenny Burniewicz, która opowiedziała o sztuce ruchu - Eurytmii, a spotkanie zakończył nasz recital, któremu towarzyszył specjalny pokaz strojów olsztyńskiej projektantki Jolanty Mierzejewskiej. Spotkanie zostało zarejestrowane i znalazło się w archiwum Muzeum. Organizatorem wieczoru było Muzeum Warmii i Mazur, a patronat medialny objął: portal olsztyn24 (gazeta on line).

Olsztyn - Amfiteatr (25 sierpnia 2010 r.)

Festiwal "VI Electroniczne Pejzaże Muzyczne". Wystąpili: Electronic Revival - Marcin Chmara, Tomasz Florek, Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Teatr Ognia "Exodus" 
Szóstej edycji festiwalu "Elektroniczne Pejzaże Muzyczne" towarzyszyło wiele emocji. Niewiele brakowało, a koncert nie doszedł by do skutku. Pogoda była niesprzyjająca, wiatr szalał, padał deszcz. Najpierw impreza miała odbyć się na Starówce pod otwartym niebem, ale w końcu została przeniesiona do olsztyńskiego amfiteatru. Mimo tych problemów i obaw o pogodę rozpoczęliśmy punktualnie o 21.00. Było zimno, ale publiczność nie zawiodła. Na widowni słuchało nas około 800-900 osób. Jako pierwszy wystąpił Electronic Revival. Marcin i Tomasz to dynamiczny duet. Zagrali ciepłą, okraszoną gitarowymi solówkami, El-muzykę, momentami wzbogaconą melodyjnymi wokalizami. "Ognisty Ptak" (scenariusz Elżbieta Mierzyńska, reżyseria Wojciech Ziober) to tytuł widowiska teatralno-muzycznego, który zagraliśmy wspólnie z Teatrem Ognia "Exodus". Publiczność mogła obejrzeć ekwilibrystyczne wyczyny aktorów-tancerzy do mojej muzyki (utwory premierowe), której towarzyszyły wokalizy Elżbiety, dodające teatralnego stylu całości muzycznej oprawy. W czasie jednego z utworów wystąpił Kamil Dziliński (iluzja artystyczna). Organizatorem koncertu, który odbył się podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego, był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Patronat medialny objął portal olsztyn24 - gazeta on-line.

Cekcyn (23-24 lipca 2010 r.)

Festiwal "The Day of Electronic Music". 
Cekcyn - urocza miejscowość położona nad Jeziorem Cekcyńskim w Borach Tucholskich. Od pięciu lat odbywa się tam festiwal muzyki elektronicznej, którego pomysłodawcą jest duet Electronic Revival (Marcin Chmara - instr. klawiszowe i Tomasz Florek - gitary). W tym roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w koncercie na dużej scenie na plaży Jeziora Cekcyńskiego. To dwudniowa impreza, podczas której rozstrzygany jest m.in. konkurs wśród młodych twórców el-muzyki. Jury pod przewodnictwem Marka Bilińskiego wybiera laureata, który otwiera koncert główny drugiego dnia Festiwalu. W tym roku został nim Remigiusz Knapik. My graliśmy jako drudzy, po nas Machine Brothers, potem Electronic Revival (gospodarze Festiwalu) i na finał gość specjalny - Władysław Komendarek, ikona polskiej el-muzyki. Pomimo fatalnej pogody - lało prawie cały czas - przed sceną zgromadziła się spora publiczność, która i w tym roku nie zawiodła. Wiele osób przyjechało z różnych stron kraju. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było kupić płyty wykonawców i inne gadżety muzyczne, oraz rozgrzać się smacznymi daniami z grilla. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w Festiwalu "The Day of Electronic Music", gdyż poza świetną muzyką, której można było posłuchać na żywo, była to także okazja do spotkania z przyjaciółmi.

Olsztyn - Zamek (9 marca 2010 r.)

Koncert - spektakl "GŁÓD" (premiera). Wystąpili: Pracownia Tańca Współczesnego "Pryzmat", Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński 
W Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku odbyła się premiera widowiska muzyczno-teatralno-tanecznego "Głód". Projekt jest próbą pokazania muzyki granej na żywo poprzez obraz w formie wizualizacji i ruchu scenicznego, i powstał z potrzeby zaspokojenia "głodu" ludzi, działających w tzw. niszach twórczych. Bez względu na wiek, płeć, pochodzenie oraz poglądy, zasobności, rodzaj urody i mody, grupa "nienasyconych" rozpoczęła współpracę. 40 minut muzyki, ubarwionej wokalem Elżbiety i wspaniale zilustrowanej przez formację tańca współczesnego "Pryzmat" (ukłony dla choreografa Kasi Grabińskiej) spotkało się z niesamowitym przyjęciem ze strony publiczności (owacje na stojąco), tłumnie przybyłej na zamek, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Gospodarzem koncertu było Muzeum Warmii i Mazur, a patronat medialny objęły: TVP Olsztyn, Radio Planeta FM oraz gazeta on line olsztyn24.

Olsztyn - Amfiteatr (31 lipca 2009 r.)

Festiwal "V Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Wystąpili: Maciej Braciszewski, Jakub "Polaris" Kmieć, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Marek Biliński, Teatr Ognia "Exodus" 
To był wyjątkowy wieczór. Piąta edycja festiwalu "Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Taki mały jubileusz. Koncert odbył się w amfiteatrze u podnóża olsztyńskiego zamku. Piękne efekty świetlne i laserowe towarzyszyły elektronicznym dźwiękom. Wieczór był chłodny, ale publiczność nie zawiodła. Brawami nagradzała nie tylko muzyków, ale też pokazy Teatru Ognia "Exodus", który towarzyszył nam podczas koncertu. Organizatorem festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury, twórca Olsztyńskiego Lata Artystycznego, ja objąłem kierownictwo artystyczne, a patronat medialny: TV Olsztyn oraz portale: olsztyn24, el-dorado i mooza. Fragmenty koncertu zostały zarejestrowane na DVD.

Olsztyn - Zamek (26 czerwca 2009 r.)

Spotkania zamkowe "Oko w oko". 
Kolejne zamkowe spotkanie, którego tematem byli "Poławiacze pereł w historii", rozpoczęliśmy koncertem "El-Lato". Wspólnie z Maciejem (Vandersonem) zagraliśmy półgodzinny recital. Razem z nami wystąpiła Ela Mierzyńska (wokalizy), prowadząca ten kameralny wieczór. Muzyce towarzyszyła prezentacja mająca charakter dokumentu. Spotkanie zostało zarejestrowane i znalazło się w archiwum Muzeum. Organizatorem wieczoru było Muzeum Warmii i Mazur, a patronat medialny objęły: dwutygodnik "Posłaniec Warmiński", TVP Olsztyn i portal olsztyn24 (gazeta on line).

Olsztyn - Zamek (24 kwietnia 2009 r.)

Spotkania zamkowe "Oko w oko". Wystąpili: Maciej "Vanderson" Wierzchowski, Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński  
Koncertem "El-Wiosna" rozpoczęliśmy w Sali Kromera olsztyńskiego zamku kolejne spotkanie, którego tematem był ginący świat zabytkowych dworców kolejowych. Wspólnie z Maciejem - specjalnie na tę okazję - przygotowaliśmy nowe premierowe utwory. Razem z nami wystąpiła Ela Mierzyńska (wokalizy), prowadząca ten kameralny wieczór. Muzyce towarzyszyła świetna prezentacja fotograficzna, mająca charakter dokumentu. Podczas koncertu zabrzmiał również stary zabytkowy fortepian, stojący w Sali Kromera, co dodało swoistego kolorytu wykonywanej przez nas muzyce. Spotkanie zostało zarejestrowane i znalazło się w archiwum Muzeum. Organizatorem wieczoru było Muzeum Warmii i Mazur, a patronat medialny objęły: dwutygodnik "Posłaniec Warmiński", TVP Olsztyn i portal olsztyn24 (gazeta on line).

Olsztyn - "Kamienica Naujacka" (27 marca 2009 r.)

Koncert "Pozwól mi być". Wystąpili: Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Piotr Krupski, Bartosz Turkowski 
Zjednoczone siły sztuki - tak określił piątkowy wieczór prowadzący spotkanie Marek Marcinkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. W kameralnej sali koncertowej Kamienicy Naujacka odbył się koncert muzyki elektronicznej w niezwykłej scenografii autorstwa projektantki mody Jolanty Mierzejewskiej. Oprócz mnie i Piotra wystąpili: Bartosz Turkowski (bas), Elżbieta Mierzyńska (wokalizy) i Teatr "Zmysł" (wizualizacje live). Muzyce towarzyszyły prezentacje fotograficzne Jacka Kowalskiego i Wiesława Głowni. Organizatorem koncertu był MOK, a patronat medialny objął portal olsztyn24 (gazeta on line).

Elbląg - Centrum Kultury "Światowid" (20 września 2008 r.)

Koncert "Elektroniczne Pejzaże Muzyczne" - bis. Wystąpili: Adam "Certamen" Bownik, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Piotr Krupski, Bartosz Turkowski 
W holu Teatru im. Sewruka w Elblągu odbył się koncert muzyki elektronicznej. Było to możliwe dzięki uprzejmości dyrekcji Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid". Była to powtórka koncertu, który odbył się niedawno w Olsztynie podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego, a na scenie wystapili ci sami wykonawcy : Adam "Certamen" Bownik, Piotr Krupski w duecie z Bartoszem Turkowskim (bas, perkusja elektroniczna) i ja z Elżbietą (wokal) i Teatrem "Zmysł" (wizualizacje live). Koncert miał charakter bardziej kameralny niż w Olsztynie, ale świetnie nam się grało. Zarejestrowaliśmy materiał audio. Organizatorem koncertu było Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid", a patronat medialny objęły portale olsztyn24, elbląg24.

Olsztyn - Stare Miasto (9 sierpnia 2008 r.)

Festiwal "IV Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Wystąpili: Adam "Certamen" Bownik, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Piotr Krupski, Bartosz Turkowski 
"Elektroniczne Pejzaże Muzyczne" odbyły się już po raz czwarty. W tym dniu konkurowaliśmy z trzema innymi, popularnymi imprezami, które odbywały się "po sąsiedzku". Publiczność miała do wyboru teatr, folklor i koncert bluesowy. Obawialiśmy się, że nie starczy nam publiczności, ale okazało się, że mimo dużego wyboru imprez, była z nami do końca koncertu. Chłodny wieczór pod murami starego ratusza (najstarszego budynku w Olsztynie), na olsztyńskiej Starówce rozświetlała scena, na której oprócz nas zagrali: Adam "Certamen" Bownik i Piotr Krupski w duecie z Bartoszem Turkowskim. Muzyczne prezentacje ubarwił Teatr Zmysł, który podobnie jak rok temu towarzyszył nam podczas koncertu. Na ekranie pojawił się mix fotograficzny Jacka Kowalskiego i Wiesława Głowni. Wieczór otworzył Adam, na co dzień doktor biologii. Zagrał klasycznie, niemalże fortepianowo i ostrym bitem w końcowej części koncertu obudził zmysły tych, którzy sądzili, że już ich niczym nie zaskoczy. My wypełniliśmy środkową część wieczoru. Z udziałem teatru przedstawiliśmy widowisko ruchu, obrazu i gestu. Tym razem w naszym projekcie muzycznym pojawiło się więcej wokalu - głos Elżbiety został silnie zintegrowany ze sceniczną grą aktorów, co - mamy nadzieję - zaskoczyło pozytywnie publiczność. Na zakończenie wieczoru wystąpili: Piotr i Bartosz - dynamiczny i energetyczny duet. Piotr zaprezentował się nie tylko jako klawiszowiec, ale też thereminista, grając na falach, emitowanych z dwóch anten. Bartosz wystąpił w podwójnej roli - grał na basie i na elektronicznej perkusji. Organizatorem koncertu był Miejski Ośrodek Kultury, twórca Olsztyńskiego Lata Artystycznego, ja objąłem kierownictwo artystyczne, a patronat medialny portale olsztyn24, el-dorado i mooza oraz Radio Wa-Ma.

Olsztyński Zamek (17 czerwca 2008 r.)

Spotkania Zamkowe "Oko w oko". Wystąpili: Maciej "Vanderson" Wierzchowski, Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński 
Bohaterami kolejnego spotkania z cyklu "Oko w oko", które odbyło się w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku byli kreatorzy osobowości: poeta, reżyser teatralny, kreator wizerunku i projektantka mody. Wspólnie z Maciejem (Vandersonem), znakomitym muzykiem z Grudziądza, stworzyliśmy oprawę muzyczną wieczoru. Była to muzyka elektroniczna oparta głównie na improwizacji. Spotkanie, które rozpoczął krótki pokaz mody, prowadziła Ela, która w jednym z utworów wystąpiła z nami w roli wokalistki. Patronat medialny objęły: Radio Wa-Ma i portal Olsztyn24.

Olsztyński Zamek (27 maja 2008 r.)

Spotkania Zamkowe "Oko w oko". 
W Sali Kromera olsztyńskiego zamku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Oko w oko", którego bohaterami byli strażnicy przyrody - trzech fotografików uwieczniających najpiękniejsze zakątki Warmii i Mazur oraz opiekunka bocianów i lekarz weterynarii z ptasiego pogotowia. Spotkanie w klubowej atmosferze prowadziła Ela, która wystąpiła również w roli wokalistki. Podczas spotkania zagrałem półgodzinny recital. Muzyce towarzyszyła filmowa prezentacja zdjęć przyrodniczych Jacka Kowalskiego, olsztyńskiego artysty fotografika oraz świergot żywych ptaków.

Słubice nad Odrą (1-3 maja 2008 r.)

Festiwal "Elektroniczny Woodstock". Udział wzięli: Paweł Starczewski, Maciej Rzesiowski, Electronic Revival, Adam "Mr Smok" Bórkowski, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Jarosław Degórski (Yarek), Steve Schroyder 
W dniach 1-3 maja w Słubicach nad Odrą odbyła się czwarta edycja festiwalu "Elektroniczny Woodstock". Było to wyjątkowe wydarzenie, dające słuchaczom możliwość m.in. uczestnictwa w tworzonej na żywo muzyce elektronicznej. Na scenie słubickiego Domu Kultury spotkało się siedmiu polskich el-muzyków. Gościem specjalnym festiwalu był Steve Schroyder, współzałożyciel legendarnej niemieckiej grupy Tangerine Dream, któremu towarzyszył niesamowity duet wokalny Alien Voices (Feliks i Kolja). Codziennie w godzinach przedpołudniowych, wspólnie z naszymi gośćmi z Niemiec, graliśmy jam sessions, a wieczorami każdy z muzyków grał autorski koncert. Razem z nami wystąpiła Ela (wokal). Obszerne fragmenty naszego jamowania oraz koncerty wieczorne były bezpośrednio transmitowane drugiego dnia festiwalu przez radio internetowe MegaMuzik (podziękowania dla Roberta). Cały materiał muzyczny grany podczas festiwalu był rejestrowany (około 16 godzin muzyki). Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak niesamowitym wydarzeniu muzycznym, które było kolejnym dowodem na to, że muzycy o różnych temperamentach muzycznych, tworzący na codzień odmienne gatunki muzyki elektronicznej, wspólnie mogą stworzyć, grając na żywo, zupełnie nową jakość el-muzyki - muzyki na wysokim światowym poziomie.

Zamek Olsztyński (22 października 2007 r.)

Koncert "Spotkania zamkowe" z okazji 25. rocznicy "Posłańca Warmińskiego" 
W Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku zabrzmiała muzyka elektroniczna. Trzydziestominutowym recitalem rozpoczęliśmy uroczystość obchodów 25-lecia istnienia "Posłańca Warmińskiego" - dwutygodnika społeczno-katolickiego wydawanego w Olsztynie. Razem ze mną wystąpiła Elżbieta (wokalizy). Wśród publiczności obecni byli: prezydent Olsztyna, przedstawiciele Kościoła, zaproszeni goście. Ekranową wizualizację przygotował mi Witek Jędrzejczak, z którym współpracuję od dłuższego czasu. Gospodarzem wieczoru był redaktor naczelny pisma ks. Ireneusz Bruski. Wieczór zakończył uroczysty bankiet, który odbył się w zamkowych komnatach. Ten dzień był dla mnie ważny jeszcze z jednego powodu. Od tego momentu pismo zaczęło ukazywać się w nowej szacie wg mojego projektu graficznego.

Olsztyńskie Lato Artystyczne (14 lipca 2007 r.)

Festiwal "III Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Wystąpili: Marcin Siwiec (Amme Agaru), Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Jarosław Degórski (Yarek), teatry: "Zmysł" i "Między Innymi" 
Już po raz trzeci polska muzyka elektroniczna rozbrzmiewała w gotyckich murach olsztyńskiego zamku. Koncert był częścią Olsztyńskiego Lata Artystycznego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, a poprowadził go redaktor Radia Olsztyn Robert Lesiński, dla którego ten koncert był zupełnie nowym doświadczeniem zawodowym. Ja ponownie objąłem funkcję kierownika artystycznego. Pomimo niesamowitej konkurencji imprez, które w tym czasie odbywały się w Olsztynie, publiczność nie zawiodła. Scenografię koncertu stanowiły sprasowane puszki po piwie, zebrane przez olsztyńskich "tuptusiów", co powodowało dodatkowe niesamowite efekty świetlne. Troje wykonawców, różne stylistyki. Każdy z nas zaprezentował okołopółgodzinny materiał i był to materiał premierowy. Marcin (Amee Agaru) grał utwory z nowego albumu "Siedem Krain", ja zagrałem fragmenty z płyty "Scarecrow - Passion of Survival", a Jarek (Yarek) zaprezentował premierowy materiał "Noc na Zamku". Razem z nami wystąpiły dwie grupy teatralne: "Zmysł" i "Między Innymi". Nam towarzyszyła formacja "Zmysł", która na ten wieczór przygotowała specjalną etiudę. Witek, reżyser teatru "Między Innymi", zawodowy plastyk, przygotował nam świetną wizualizację. Razem z nami wystąpiła Elżbieta, która swoim głosem wzbogaciła elektroniczne prezentacje. Na zakończenie koncertu, na bis, zagraliśmy razem. Nie zabrakło również efektów świetlnych, dymnych, ogniowych i laserowych. Podczas koncertu można było kupić nasze płyty i otrzymać darmową kasetę wydawnictwa "Old Skool" Michała Bukowskiego (uczestnika poprzednich Pejzaży).

Muzyka - Światło - Ruch - Teatr (29 kwietnia 2007 r.)

"Zamęt" - koncert na zamku w Olsztynku. Wystąpili: Andrzej "Andymian" Mierzyński, Elżbieta Mierzyńska, Maciej "Vanderson" Wierzchowski 
To był prawdziwy muzyczno-teatralny survival. Koncert rozpoczął się o godzinie 20.15. Było naprawdę zimno, jakieś 4-6 stopni powyżej zera, ale gdy zabrzmiała muzyka atmosfera zrobiła się gorąca. A to również za sprawą wizualnych fajerwerków, które towarzyszyły nam przez cały czas. Ja i Maciej graliśmy nieco ponad godzinę. Z nami wystąpiły cztery formacje teatralne: szczudlarze z teatru "między innymi", teatr ognia "Wena" i dwie dziecięce grupy: flagowa i ogniowa. Nad stroną teatralną czuwał Witek Jędrzejczak, który reżyserował na gorąco. Wszystko było bardzo spontaniczne. Nie zabrakło również głosu Elżbiety, która odważyła się zaśpiewać w tych niezwykłych warunkach. Organizatorem widowiska był MGOK w Olsztynku i Stowarzyszenie Teatru "między innymi".

Piwnice olsztyńskiego zamku (14 listopada 2006 r.)

Koncert z cyklu "Spotkania piwniczne"
W piwnicach olsztyńskiego zamku zainaugurowaliśmy nowy cykl spotkań pod nazwą "Spotkania piwniczne". Są to spotkania kameralne i odbywają się raz w miesiącu w scenerii starych murów, od niedawna udostępnionych dla publiczności. Wspólnie z Elżbietą zagraliśmy półgodzinny recital, do którego oprawę wizualną live przygotowali aktorzy teatru "między innymi".

Olsztyńskie Lato Artystyczne (28 lipca 2006 r.)

Festiwal "II Elektroniczne Pejzaże Muzyczne". Wystąpili: Aleksandra Koszewska "Vocoderion", Maciej "Vanderson" Wierzchowski, Elżbieta Mierzyńska, Andrzej "Andymian" Mierzyński 
Po raz drugi dziedziniec olsztyńskiego zamku stał się areną widowiskowego i rzadkiego wydarzenia - koncertu muzyki elektronicznej. Organizatorem koncertu "Elektroniczne Pejzaże Muzyczne" był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, a prowadził go Grzegorz Kasjaniuk, redaktor muzyczny Radia Olsztyn. Ja objąłem funkcję kierownika artystycznego. Wspaniała pogoda, niecodzienna sceneria, no i wspaniała publiczność, która była z nami do końca koncertu. Ale najważniejsza była muzyka. Troje wykonawców, różne stylistyki, świetna atmosfera. Każde z nas zaprezentowało półgodzinny materiał. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy teatr "między innymi", który do mojej muzyki stworzył niesamowite widowisko na szczudłach - komety, ognie, chorągwie i... anioły. Witek, reżyser teatru, zawodowy plastyk, przygotował świetną wizualizację. A na koniec spektaklu niespodzianka. W ostatnim - kończącym koncert utworze - wystąpiła Ela. Jej wspanialy śpiew zachwycił wszystkich. Przed koncertem ja, Ola i Maciej udzieliliśmy wywiadu dla TVP3 i Gazety Olsztyńskiej. Zanim zabrzmiała muzyka prezydent Olsztyna wręczył mi nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Podczas wieczoru w zamkowej kawiarence można było kupić nasze płyty i wypić ciepłą kawę. Swą obecnością zaszczycił nas zespół redakcyjny serwisu muzyki elektronicznej MOOZA z Gdyni.

Muzyka - Światło - Ruch - Teatr (29 kwietnia 2006 r.)

Koncert na dziedzińcu zamku w Olsztynku. 
Olsztynek przywitał nas deszczem, co stworzyło dodatkową niesamowitą scenografię dla rozgrywających się na dziedzińcu opowieści. Zespół teatru "między innymi" przygotował świetne widowisko plenerowe do mojej muzyki. Była to opowieść o duchach przeszłości, które niczym ptaki obcują ze współczesnością. W blasku kolorowych świateł i dymów aktorzy stworzyli metafizyczną abstrakcję. Oprócz aktorów teatru "między innymi" wystąpiła dziecięca grupa teatralna "Maskarada" oraz członkowie Bractwa Rycerskiego z Olsztynka. Pomimo deszczowej aury publiczność dopisała. Po spektaklu ja, Marcin (dyr. teatru) i Witek (reżyser), udzieliliśmy krótkiego wywiadu dla Programu III TVP, która rejestrowała to nasze muzyczno-teatralne wydarzenie. Organizatorem widowiska był MGOK w Olsztynku i Stowarzyszenie Teatru "między innymi".

Olsztyńskie Lato Artystyczne (31 lipca 2005 r.)

Festiwal "I Elektroniczne Pejzaże Muzyczne", Zagrali: Bookovsky, Andrzej "Andymian" Mierzyński, Piotr "El_vis" Lenart, Adam "Mr Smok" Bórkowski 
To zdarzyło się po raz pierwszy w Olsztynie. Koncert muzyki elektronicznej na dziedzińcu olsztyńskiego zamku, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Radio Olsztyn. Niesamowita sceneria średniowiecznej budowli z ponadstuletnią lipą po środku, a pod nią cztery stanowiska z instrumentami, do których kolejno podchodzili muzycy i swą muzyką przenosili publiczność w odmienne stany świadomości. Każdy z nas grał około czterdziestu minut i zaprezentował autorski materiał. Koncert prowadził Grzegorz z Radia Olsztyn, który specjalnie na ten wieczór przygotował autorskie libretto, za pomocą którego przeniósł wszystkich w odległe zakątki kosmosu. Słowo i muzyka - jakże wspaniale to zagrało. Kto nie był, niech żałuje. Swą obecnością na koncercie zaszczycili nas m.in. prezydent Olsztyna oraz zespół redakcyjny serwisu muzyki elektronicznej MOOZA z Gdyni. Cieszę się, że mogłem poznać tak wspaniałych muzyków i że zagraliśmy na tej samej scenie. To było super przeżycie!!! Fragmenty koncertu (około 45 min.) zarejestrowaliśmy na DVD.

Muzyczna Scena Radia Olsztyn (25 maja 2005 r.)

Koncert z cyklu "Rock Spichlerz". 
W Spichlerzu (zabytkowy budynek na Starym Mieście w Olsztynie) Miejskiego Ośrodka Kultury, w atmosferze klubowego luzu i humoru zagraliśmy dwa recitale. W pierwszym wykonaliśmy cztery premierowe kompozycje, które napisałem specjalnie dla Elżbiety. W drugiej części spotkania zagrałem fragment suity z mojego drugiego albumu "In The Garden of The Rainy King". Spotkanie prowadził Grzegorz, znakomity dziennikarz muzyczny Radia Olsztyn. Oba sety muzyczne poprzedzała rozmowa o naszych muzycznych fascynacjach i nie tylko. Całość została zarejestrowana przez Radio Olsztyn.

Muzyczna Scena Warmii i Mazur (10 sierpnia 2004 r.)

Koncert na rynku Starego Miasta w Olsztynie. 
Koncert, który znakomicie prowadził Grzegorz z Radia Olsztyn, rozpoczął się o godz. 21 i trwał około 70 minut. 
Grali: Andrzej "Andymian" Mierzyński i Ryszard Rząp (klawiszowiec, którego specjalnością jest muzyka organowa, jednak doskonale wczuł się w elektroniczne klimaty i dzielnie sobie poczynał). Dla nas obu ten koncert był świetną przygodą muzyczną. Graliśmy utwory, które w wersji studyjnej ukazały się w maju 2005 r. na drugim albumie Andymiana "In The Garden of The Rainy King" oraz kilka specjalnie na ten wieczór przygotowanych kompozycji. Muzyce towarzyszyły obrazy generowane na żywo. Pogoda i publiczność dopisały. Koncert rejestrowało Radio Olsztyn i został on wyemitowany później na antenie. Mamy również cały material nagrany na DVD.
Copyright ©2022 Elżbieta Mierzyńska / Andrzej "Andymian" Mierzyński, Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
free website
built with
kopage